برنامه های محیط زیستی دولت یازدهم ادامه پیدا می کندبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، در این مراسم که ‘ولی الله سیف’ رئیس کل بانک مرکزی، معاونان سازمان حفاظت محیط زیست، تعدادی از هنرمندان و جمعی از فعالان تشکل های محیط زیستی نیز در آن حضور داشتند، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دولت یازدهم از تمام اقشار مختلف جامعه و حمایت های رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری در چهار سال گذشته در راستای حفاظت از محیط زیست تشکر و قدردانی کرد.
ابتکار گفت: در دولت یازدهم گام های خوبی برای حفظ محیط زیست برداشته شد، زیرساخت ها فراهم شد و همه بدانند که برنامه دکتر کلانتری ادامه برنامه های من خواهد بود.

**محیط زیست گاهی باید ‘نه’ بگوید
رییس سابق سازمان حفاظت محیط زیست همچنین گفت: این سازمان گاهی باید با قاطعیت ‘نه’ بگوید تا محیط زیست حفظ شود.
ابتکار افزود: در مدت چهار سال گذشته ١٠٠ هزار درخواست از سراسر کشور برای بهره وری و استقرار به سازمان ارسال شد که به ٨٥ تا ٩٠ درصد پاسخ مثبت دادیم؛ همه باید بدانند که سازمان محیط زیست هرگز مانع توسعه نیست و اگر نتواند به ١٠ تا ١٥ درصد درخواست ها ‘نه’ بگوید، از رسالتش به دور می ماند.
ابنکار اظهار کرد: همه باید بدانند که در بستر رودخانه نمی شود رستوران احداث کرد و سازمان باید بتواند به چنین درخواستی نه بگوید، یا به ساخت مجتمع روی منابع آبی یا معدنکاوی در مناطق حفاظت شده ‘ نه ‘ بگوید.
معاون فعلی رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: با وضعیت شکننده فعلی محیط زیست، سازمان باید توان نه گفتن داشته باشد، گاهی به ما می گفتند ‘محیط ایست’ اما ما محیط زیست هستیم و باید بدانند که اگر خودرویی ترمز نداشته نباشد، ‘محیط نیست’ رقم می خورد، بنابراین اگر در جایی گفتیم نه احساس کردیم لازم بود و امیدواریم این روند ادامه یابد.
ابتکار تاکید کرد: هیچ وقت با توسعه و رشد سبز مشکلی نداشتیم و گام های خوبی برای ایجاد اشتغال سبز همگام با توسعه پایدار برداشته شده است.
ابتکار همچنین گفت: ایران بحران های محیط زیستی بسیار جدی در پیش دارد، فرصت هم نداریم، بنابراین باید حتما مشارکت مردم و همکاری انها با دولت تفویت شود.
وی ادامه داد: مشکلات محیط زیست وجود دارد اما با وضعیت بسیار بهتری نسبت به سال ٩٢ ان را تحویل می دهیم، من و خانواده ام در این راه بسیار اسیب دیدیم اما تمام انها گذشت و امروز دیگر اثری از انها نمانده است.
وی افزود: خداوند را شاکرم که به من توان داد در مقابل تمام هجمه ها و بی مهری ها ناامید نشدم و از طرف دیگر به علت لطف مردم مغرور نشدم.
ابنکار از مردم که هیچگاه محیط زیست را تنها نگذاشتند تشکر کرد و گفت: سخنان مقام معظم رهبری در اسفند ٩٣ و ابلاغ سیاست های کلی نظام پشتوانه ای قوی برای محیط زیست کشور شد.
وی افزود: در دولت یازدهم رییس جمهوری گاهی شخصا در جلسات مربوط به محیط زیست شرکت می کرد تا جایگاه خودش را پیدا کند؛ با وجود تمام سختی ها سازمان محیط زیست گام های موفقی برداشته است .
وی ضمن تشکر از محیط بانان، معاونان، مدیران و نیروی های سازمان حفاظت محیط زیست به علت تلاش شبانه روزی در راستای حفظ محیط زیست، تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته در معاونت انسانی سازمان، هوای کلانشهرهای کشور بهبود یافت و همچنین با اقدامات صورت گرفته در معاونت طبیعی و تنوع زیستی راه برای صدور مجوز قرق های اختصاصی فراهم شد.
وی با اشاره به این که شبکه ملی سازمان های مردم نهاد شکل گرفت، از هنرمندان، ورزشکاران و رسانه ها نیز به خاطر همراهی با محیط زیست تشکر و قدردانی کرد.
در پایان اظهارات ابتکار، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری لوح تقدیری را به وی و همچنین لوح حکم رییس جمهوری را به کلانتری به عنوان رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست تقدیم کرد.
خبرنگار: کیمیا عبدالله پور* انتشار: زهره محتشمی پورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید