تشدید گشت‌های زیست محیطی در اسلامشهربرای مقابله با تخلیه نخاله های ساختمانیولی اله محمدی در گفت و گو با ایرنا، ضمن اعلام این خبر گفت: تخلیه غیر مجاز نخاله های ساختمانی در سطح شهرستان اسلامشهر به خصوص در منطقه گود استقلال و کوره های شمس آباد یکی از مهم ترین معضلات زیست محیطی این منطقه محسوب می‌شوند که با هدف مقابله با آن، گشت های ویژه شبانه توسط کارشناسان این اداره در مسیرهای احتمالی انجام می شود .
وی با اشاره به معرفی 4 راننده متخلف به مراجع قضایی به دلیل اقدام به تخلیه نخاله در منطقه شمس آباد، افزود: پیش از این نیز 7 راننده کامیون در حین تخلیه پسماند و نخاله های ساختمانی در منطقه گود استقلال شناسایی شده‌اند اما متاسفانه تعدادی از این راننده ها با مخدوش کردن پلاک خودرو سعی بر مخفی کردن جرم خود داشتند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر اضافه کرد: در حال حاضر نخاله ساختمانی در بسیاری از کشورهای پیشرفته و صنعتی برای استفاده مجدد جهت مصارف ساختمانی مورد بازیافت قرار می‌گیرد و این امر علاوه بر جلوگیری از آلودگی محیط زیست، موجب کاهش هزینه و حفظ منابع طبیعی می شود.
طبق ماده 20 قانون مدیریت پسماند، وسایل تخلیه کننده نخاله‌ها و زباله‌های ساختمانی در مراکز غیر مجاز، به یک تا 10 هفته توقیف محکوم می‌شوند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: اکبرکریمی انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/ 7251 /1539انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید