تعطیلی چهار کوره زغال‌گیری در اسلامشهرولی اله محمدی روزچهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در راستای برخورد با متخلفین قانون مدیریت پسماند و جلوگیری از آلودگی هوا ، چهار کوره زغال گیری که با جمع آوری و دپو چوب مبادرت به تولید زغال می کردند شناسائی ونسبت به صدور اخطاریه به متصدیان اقدام شد .
وی با بیان ‌اقدامات انجام شده دربرخورد قانونی با کارگاه‌های آلاینده هوا،‌ اظهارداشت : پس از صدور اخطاریه و با پیگیری های ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست و چندین مرحله مراجعه به منطقه، در نهایت متصدیان این کوره ها مجبور به تعطیلی ،جمع آوری و پاکسازی منطقه شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه واحدهای زغال گیری غیر مجاز اغلب در اراضی کشاورزی شهرستان و عمدتا در بخش های دور افتاده فعالیت می‌کردند، افزود: این کارگاهها در ساعات پایانی روز و شب‌ها فعالیت می کردند و با ایجاد دود زیاد موجب آلودگی محیط و ایجاد مزاحمت برای ساکنان منطقه می شدند.
وی در پایان با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی حفاظت از محیط زیست در شهرستان اسلامشهر، افزود : خوشبختانه پس از تشکیل این کارگروه و برپایی گشت های مشترک و همکاری مناسب بین دستگاه قضایی و سایر ارگان‌ها با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهد کاهش تخلفات در حوزه آلودگی هوا هستیم .
کارگروه تخصصی حفاظت از محیط زیست با محوریت فرمانداری و مشارکت جدی دستگاه‌قضایی شهرستان اسلامشهر از سال قبل آغاز به کار کرده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار:اکبرکریمی انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/ 7251 / 1539انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید