ثبت تصویر پلنگ ایرانی در بندرلنگهبه گزارش ایرنا ، سامان قاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تصویر این قلاده پلنگ 2 روز گذشته (پنجشنبه شب) با دوربین‌ های تله‌ ای نصب شده در منطقه حفاظت شده بندرلنگه ، 2 بار در ساعت‌ های 9 و 11 شب ثبت شده است.
وی بیان داشت: این نخستین بار است که تصویر پلنگ در منطقه بندرلنگه ثبت می شود و هفته گذشته نیز تصویر یک گربه جنگلی بوسیله دوربین ‌های تله ‌ای ثبت شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرلنگه اظهار کرد : پلنگ دیده شده از نوع ماده است که احتمال دارد جفت نر این حیوان نیز در منطقه دیده شود.
قاسمی گفت: نزدیک به پنج هکتار از منطقه چمپه از سوی فعالان محیط زیستی موسسه حیات وحش میراث پارسیان و کمک مردم بومی زیر نظر محیط زیست ، محافظت می‌ شود.
پلنگ ایرانی یکی از بزرگترین زیرگونه ‌های پلنگ وبومی غرب آسیا است و در فهرست جانوران « در معرض خطر انقراض » قرار دارد.
طول بدن پلنگ ‌ها حدود 160 و گاهی تا 180 سانتی ‌متر است و طول دم آن‌ها 110 سانتی‌ متر است. وزن این پلنگ تا 90 کیلوگرم و ارتفاع آن تا شانه به 75 سانتی‌ متر می‌رسد.
کوه‌های چمپه در 60 کیلومتری شمال بندرلنگه در غرب هرمزگان واقع شده است که در این منطقه حیواناتی مانند قوچ و میش ، کل و بز وحشی و در دشت‌های آن جبیر نیز زندگی می ‌کنند.
شهرستان بندرلنگه در 240 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.
7195/6048
خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشاردهنده: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید