خشک شدن تالاب ها؛ دومین موضوع زنگ آموزش سازمان حفاظت محیط زیستبه گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، دومین برنامه زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در روز دوشنبه 22 آبان از ساعت 8:30 در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست به اجرا در می آید.
علی باقری با اعلام این مطلب افزود: برگزاری سلسه آموزش های عمومی برای کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با عنوان ‘زنگ آموزش’، سعی دارد تا به صورت هدفمند به بحران های محیط زیستی روز کشور پرداخته و با این روش به گفتمان سازی و آشنایی هر چه بیشتر نیروها با چالش های پیش رو و راههای مقابله با آن، منجر شود.
سرپرست دفتر آموزش محیط زیست گفت: مستند ‘ روزگاری هامون’ به کارگردانی محمد احسانی در ارتباط با بحران های محیط زیستی ناشی از خشک شدن تالاب بین ‌المللی هامون و تاثیرات آن بر زندگی هامون نشینان واقع در سیستان است.
باقری افزود: این مستند در چندین جشنواره بین المللی به نمایش درآمده که مهمترین آنها جشنواره ‘سینما امبینته’ ایتالیا است که به عنوان بزرگترین جشنواره فیلم های محیط زیستی در سطح جهان شناخته می شود و تاکنون موفق به دریافت جوایز و تقدیرنامه هایی از جشنواره های مختلف بین المللی شده است.
وی با اشاره به میزان بالای استقبال و رضایتمندی نیروی سازمان از برگزاری اولین زنگ آموزش گفت: طبق نظرسنجی انجام شده در اولین زنگ آموزش که در آن به موضوع اثرات تغییرات اقلیمی بر جوامع انسانی و تمدن ها پرداخته شد، بیش از 80 درصد همکاران از این دوره اعلام رضایتمندی کردند و 83 درصد شرکت کنندگان، پیشنهاد دادند تا در برنامه های بعدی به موضوعات رویکردهای نوین علمی محیط زیست، چالش های محیط زیستی کشور و مسایل فرهنگی – اجتماعی مرتبط با محیط زیست پرداخته شود.
باقری گفت: با توجه به نمایش فیلم مستند ‘ روزگاری هامون’ در سالن همایش های بین المللی و گنجایش مناسب آن، ورود برای علاقمندان غیر سازمانی نیز آزاد خواهد بود.
علمی 9014**1440
دریافت کننده: کیمیا عبدالله پور** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید