زیستگاه های حیات وحش ملکشاهی، نیازمند ایجاد پاسگاه های حفاظتیرضا عدالت جو روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهرستان ملکشاهی دارای مناطق بکر حیات وحش همچون دره زیبای باجک ، منطقه ویژدرون ، کبیرکوه ، نشاط و بیوره است که انواع جانداران در این مناطق زندگی می کنند.
وی افزود: خرس قهوه ای ، پلنگ ، کاراکاس ، گرگ ، گربه وحشی ، کفتار و انواع پرندگان وحشی از جمله گونه های جانوری هستند که در زیستگاه های طبیعی این شهرستان مشاهده می شوند.
مدیر اداره محیط زیست ملکشاهی با بیان اینکه حیات وحش ملکشاهی نیازمند ایجاد پاسگاه های محیط بانی است، یادآور شد: اداره محیط زیست ملکشاهی با 2 نفر نیرو و نبود امکانات مناسب توانایی حفاظت و حراست از زیستگاه های حیات وحش متعدد منطقه را ندارد.
عدالت جو با اشاره به وجود پدیده شکار غیر مجاز در این شهرستان تاکید کرد: با وجود کمبود نیروی حفاظتی طی چند ماه اخیر پنج مورد با شکارچیان غیر مجاز در مناطق حیات وحش باجک و ویژدرون برخورد شده و افراد متخلف به دستگاهای قضایی معرفی شده اند.
وی اضافه کرد: مکاتباتی با مسئولان محیط زیست استان در راستای ضرورت ایجاد پاسگاه های محیط بانی و ایجاد مناطق حفاظت شده صورت گرفته که امیدورایم هر چه زودتر این امر محقق شود.
شهرستان 22 هزار نفری ملکشاهی در 35 کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد ، بیش از 90 درصد این شهرستان را مناطق کوهستانی و منابع طبیعی تشکیل می دهد و وسعت عرصه های طبیعی این شهرستان بیش از 150 هزار هکتار است که تاکنون در محدوده مناطق حفاظت شده قرار نگرفته اند.
خبرنگار: روح اله احمدی * انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7179/6119انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید