سالانه 15هزار نفر از آب چشمه آبگرم بزمان برای درمان استفاده می کنندمحمدانور هاشمزهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چشمه آب گرم بزمان این شهرستان یکی از مهمترین چشمه های آبگرم سیستان و بلوچستان با داشتن جاذبه های درمانی و گردشگری است.
وی گفت: این چشمه در 30 کیلومتری جنوب مرکز بزمان از توابع شهرستان ایرانشهر واقع شده است.
وی ادامه داد: آب این چشمه از شکاف زمین می جوشد و در تمام فصول سال قابل استفاده است.
به گفته وی چشمه آب گرم بزمان به دلیل خاصیت درمانی که دارد دردهای مفصلی، گرفتگی عضلات و ناراحتی های پوستی را بهبود می بخشد و برای التیام زخم ها بسیار موثر است.
وی افزود: این چشمه آبگرم با دبی بیش از پنج لیتر در ثانیه، دارای آب با املاح خاص و کاربرد درمانی و دمای 36 درجه سانتی گراد متاثر از فعالیت های آتشفشانی در ردیف آبهای سولفاته کلروره و کربنات همراه با کاتیونهای مختلف گرم است.
رئیس حفاظت محیط زیست ایرانشهر گفت: محل خروج آب این چشمه از خاکسترهای آتشفشانی دوران سوم زمین شناسی با حرارت 36 درجه سانتی گراد بالای صفر و در ارتفاع 920 متری از سطح دریا قرار دارد.
هاشمزهی اظهار داشت: آب زلال چشمه آب گرم بزمان فاقد رنگ بوده و میزان هدایت الکتریکی آب در آن 125 میکروموس بر سانتی متر است.
وی با اشاره به مهمان نوازی مردم بزمان تصریح کرد: این بخش به دلیل وجود چشمه های آب گرم معدنی و طبیعی فراوان و باغ های میوه، یکی از اماکن پر بازدید برای گردشگران است.
وی بیان کرد: گردشگران و مسافران می توانند در تمام فصول سال به ویژه تعطیلات تابستان و نوروز از جاذبه های طبیعی بزمان دیدن کنند.
به گزارش ایرنا بخش بزمان در 100 کیلومتری ایرانشهر و این شهرستان در 335 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7314**8006**3042 خبرنگار: محمد هادی **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید