نافرمانی مقامات ایالت ها وشهرهای آمریکا از سیاست آب و هوایی ترامپبراساس این گزارش روز شنبه، این ائتلاف درعین حال یادآور شدند که نمی توانند بدون اتخاذ تمهیداتی در سطح فدرال، به کاهش لازم در زمینه انتشار گازهای گلخانه ای دست یابند.
«مایکل بلومبرگ» شهردار سابق شهر نیویورک در نشست زیست محیطی بن آلمان گفت: مهم است که جامعه جهانی بداند شاید دولت آمریکا از توافق آب وهوایی پاریس خارج شود، اما مردم آمریکا به اهداف این توافق پایبند هستند و واشنگتن به هیچ طریقی نمی تواند سد راه ما شود.
«جرالد براون»فرماندار کالیفرنیا نیز با تکرار این سخنان گفت: ما در آمریکا یک سیستم فدرال داریم و ایالات همچون شهرها از قدرت واقعی برخوردارند.زمانی که شهرها و ایالات با هم ائتلاف می کنند و شرکت های مقتدر نیز به آنها ملحق می شوند، زمینه انجام امورات فراهم می شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش اعلام کرد که کشورش را از توافق آب و هوایی پاریس خارج می کند. این تصمیم، خشم جامعه جهانی را به همراه داشت.
توافق آب و هوایی پاریس در سال 2015 با هدف جلوگیری از افزایش گرم شدن زمین و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای منعقد شد. آمریکا در میان کشورهایی است که از بیشترین میزان انتشار گازهای گلخانه ای برخوردارند.
ترامپ، توافق پاریس را که به امضای حدود 200 کشور رسیده، ضربه ای بر آمریکا به واسطه تحمیل بار مالی و اقتصادی دانسته است.
اروپام**9109**مترجم: نیره مجیدی راد*انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگانانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید