واگذاری تالاب میقان به استانداری مرکزی تکذیب شدبه گزارش ایرنا، سعید محمودی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: روز گذشته از سوی یکی از رسانه های استان مطلبی مبنی بر سلب مدیریت محیط زیست از منطقه تالاب میقان در فضای مجازی منتشر شد که این امر صحت ندارد.
وی ادامه داد: اساس و ماهیت فعالیت سازمان حفاظت محیط زیست، حفاظتی است و مدیریت تمام تالاب های کشور نیز بر اساس قانون با این رویکرد به سازمان حفاظت محیط زیست واگذار شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اقدامات گردشگری تالاب کویری میقان را مرتبط با ماموریت های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دانست و گفت: این منطقه به دلیل زیستگاه فلامینگو و درناها و سایر جاذبه های بی نظیر آن نقش بسیار موثری در توسعه گردشگری دارد.
محمودی اضافه کرد: هم اکنون 60 درصد از مساحت تالاب آبگیری شده و تلاش می شود ضمن آبگیری همه مساحت تالاب برای جلوگیری از ورود ریزگردها به شهر اراک، بخش قابل توجهی از کویر نیز آبگیری شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در خصوص فعالیت مجتمع شرکت املاح معدنی ایران در مجاورت تالاب میقان نیز گفت: این شرکت بر اساس مجوز در این تالاب فعالیت می کند اما بر اساس گزارش های واصله برداشت سه برابری سولفات سدیم در دستور کار قرار گرفته که بی شک اقدامات لازم در این خصوص اعمال می شود.
وی در ادامه سخنان خود به فعالیت شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) نیز اشاره کرد و گفت: این واحد صنعتی باید تا 20 مرداد ماه جاری نیمی از خط پنج تولید خود که حدود 70 دیگ فرسوده است را از مدار تولید خارج می کرد اما هم اکنون تنها 20 دیگ را از مدار خارج کرده است.
محمودی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 70 شکارچی دستگیر و به مقامات قضایی تحویل شدند و 70 قبضه اسلحه شکاری نیز از شکارچیان ضبط شده است.
تالاب کویری میقان اراک یکی از 10 تالاب مهم کشور است که در 15 کیلومتری شمال شرقی اراک و جنوب غربی شهر داودآباد واقع شده است.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید