کیفیت هوای مشهد در وضعیت هشدارحمید صالحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای مستقر در سطح شهر هم اکنون میانگین شاخص کلی کیفیت هوای این کلانشهر 137 پی.اس.آی و کیفیت هوا در وضعیت هشدار قرار دارد.
وی اظهار کرد: مناطق الهیه با 165، نخریسی با 164، خاقانی با 158 و سمزقند با 151 پی.اس.آی آلوده ترین ایستگاه های امروز صبح برای کلیه گروه های سنی می باشند.
این مسئول افزود: همچنین مناطق سرافرازان و شهید مفتح هر یک با 147، شهید کریمی با 141، خیام شمالی با 137، شهید آوینی با 119 و چمن با 110 پی.اس.آی دیگر ایستگاه های آلوده صبح امروز هستند.
وی ادامه داد: استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی برای کاهش آلودگی هوا توصیه می شود.
این مسئول تاکید کرد: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از منزل خارج نشوند یا از حضور در مناطق پر رفت و آمد، هسته مرکزی شهر و مناطق آلوده خودداری کنند و عموم مردم نیز از فعالیتهای ورزشی در فضای باز بپرهیزند.
روزانه یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد دارند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین و بین 200 تا 300 پی.اس.آی نیز حالت اضطرار و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دریافت فوری اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
7496/507
خبرنگار:آرزو جاودانی**انتشار دهنده:شاهین فرشادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید