232 مقاله به دبیرخانه سومین کنفرانس ملی علوم جانوری رسیدبه گزارش ایرنا، ولی الله خلجی پیر بلوطی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان این که 135 تعداد از این مقالات پذیرفته شده است، افزود: 15 مقاله بصورت سخنرانی و مابقی بصورت پوستر اراءه می شود.
وی بیان کرد: این مقالات به طور عمده از استانهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و استانهای شمالی کشور به دبیرخانه ارسال شده است.
وی فیزیولوژی ،بیوسیستماتیک و تکوین جانوری را از محورهای سومین کنفرانس ملی علوم جانوری عنوان کرد و گفت: با وجود گونه های جانوری فراوان و منحصر بفرد در کشور اطلاعات کافی از این گونه ها، نوع زیست، جمعیت و تعداد آنان در دست نیست
وی اظهار تاسف کرد: تنها 30درصد گونه های جانوری کشور شناسایی شده و این امر مبین توجه کافی و اختصاص اعتبار برای طرحهای پژوهشی مرتبط با علوم جانوری در سطح ملی است.
خلجی ، معرفی علوم جانوری،تجمیع و تعامل محققان و بهره گیری از تجربیات ، نتایج و دستاورد تحقیقات آنان را از اهداف برگزاری این کنفرانس برشمرد.
به گزارش ایرنا، سومین کنفرانس ملی علوم جانوری از یکم تا سوم شهریور امسال در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود.
هم اینک حدود 800دانشجو در دانشگاه شهرکرد در رشته های مرتبط با علوم جانوری نظیر مهندسی کشاورزی،دامپزشکی،مهندسی منابع طبیعی وزیست شناسی مشغول به تحصیل است.
خبرنگارشکوفه سلیمانی** انتشار دهنده: محمود رئیسی
8125/2097انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید